Kemeraltı Esnafının Sağlık Sorunu Bitiyor

Yönetim Kurulu Toplandı

İzmir Tarihi Kemeraltı Esnaf Derneği ve Koruyucu OSGB (Ortak Sağlık İş Güvenliği Birimi) arasında yapılan iyi niyet protokolü ile artık kemeraltı esnafı, risk analizleri konusunda yepyeni bir hizmete kavuştu. Kemeraltı esnafının sağlık konusunda, bundan böyle korkulu rüya görmesini ortadan kaldıran imza töreni, Koruyucu OSGB Başkanı Op.Dr. Uluç Serim ile İzmir Tarihi Kemeraltı Derneği Başkanı İlyas Gönen ve Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından gerçekleştirildi.

İş Güvenliği

Tarihi Kemeraltı Derneği Başkanı İlyas Gönen, “Yaptığımız protokolle esnafımız daha uygun fiyata iş güvenliği konusundaki yasal zorunluluklarını yerine getirebilecek ve yasadan kaynaklanan yüksek miktardaki cezalardan kurtulabilecekler. Sağlıklı iş güvenliği Kemeraltı esnafımız için çok önemli bir çalışma” dedi.
Koruyucu OSGB Başkanı OP.Dr.Uluç Serim ise konuyla ilgili açıklamasında, sağlık ve iş güvenliği konusuna sivil toplum örgütlerinin sorumluluk alarak önayak olmalarının çok önemli olduğunu belirterek, “Bu sayede sadece yasal zorunluklar yerine getirilmekle kalmayıp esnaf için kaza oluşturabilecek risklerin saptanması ve çalışanların sağlık sorunları konusunda bilinçlendirilmeleri sağlanacak. Yasal zorunlulukların yerine getirilmesi ve iş güvenliliğinin yeterli düzeyde olmasıyla kaza oranlarının düşeceğini ve iş veriminin artacağını inanıyorum” diye konuştu. Protokol kapsamında Çalışma Bakanlığı’nın 6331 sayılı yasasına göre zorunlu hale gelen Risk Analizi, Acil Eylem Planı ve İş Güvenliği eğitimleri verilecek, çalışanların sağlık kontrolleri yapılacak.

Sosyal Medyada Paylaş:

Bunlar da İlginizi Çekebilir

koruyucu-tesekkur-aldi

Koruyucu Teşekkür Aldı

Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) 19. Olağan Genel Kurulu, 22 Temmuz 2015 Çarşamba günü coşkulu bir şekilde İzmir Hilton Otelinde yapıldı.…

is-kazasi-riskini-0-a-dusur

İş Kazası Riskini 0’a Düşür

Hizmet Verdiğimiz Firmaları; İş Güvenliğinin tamamen görevleri olduğunu düşünmelerine, İş Kazası tehlikelerini belirleyip ayırt etmelerine,…